YCCF Imst 2022

První červnový víkend se v rakouském Imstu konal tradiční závod YCCF (Youth Colour Climbing Festival). Mezi českými závodníky byla také osmičlenná výprava zlínského klubu Vertikon, pro kterou byla účast na této mezinárodní soutěži premiérou. 

Závod byl určen pro čtyři kategorie, U12 chlapci, dívky a U14 chlapci, dívky, a sjelo se sem více než 150 lezců ze 17ti zemí. Pro závodníky bylo na sobotu připraveno 6 kvalifikačních cest a v neděli pro dvacítku nejlepších z každé kategorie dvě finálové cesty od českých stavěčů Honzy Zbranka a Martina Jecha. Všechny cesty byly skvěle postavené, lezecky a divácky velmi zajímavé a prověřily mladé závodníky po všech stránkách.

 

 

 

Do finále se probojovalo celkem 7 našich závodníků a Ondra Kvapil z kategorie U12 s Nikčou Barošovou z kategorie U14 nakonec parádními finálovými výkony vybojovali bronzové medaile.

Další naši závodníci se umístili na těchto pozicích:

Natálie Kvapilová U12 8. místo

Miroslav Bodanský U12 8. místo

Adéla Bodanská U14 8. místo

Sára Capandová U14 9. místo

Jarmila Šímová U14 21. místo

Stanislav Farda U14 29. místo

Všem našim závodníkům moc gratulujeme za skvělé výkony a zároveň gratulujeme i dalším výborně umístěným Čechům Lukáši Uhercovi k bronzové medaili v U14 a Maxmiliánu Suchanovi k fantastickému prvnímu místu v kategorii U12.

Závody byly po všech stránkách perfektní a doprovázela je velmi uvolněná, pohodová atmosféra, podpořená pěkným počasím.  Spolu se silným geniem loci samotného města jsou pro nás tyto závody událostí, kvůli které bychom se do Imstu příští rok opět rádi vrátili.

 

Kompletní výsledky: https://wettkampf.austriaclimbing.com/kvoe/boutv_ergebnis.php?idklasse=3&idbewerb=2910&rgsort=1&runde=1

 

Projekt podporuje