Pardubice 25. - 26. 3. - 1. kolo Rock Point Českého poháru v boulderingu 2017.

Zimní příprava je u konce, závodní sezóna opět přišla. Sobotní Rockpoint ČP v boulderingu v Pardubicích oficiálně odstartoval celou novou sérii. Za Vertikon team jsme dorazili Šimon a Štěpán Potůčkovi a já.

Pro mě byly závody spíš jako trénink, přece jenom jsem lanařka a připravuju se až na další víkend. Výsledky i tak byly příjemným překvapením. Podařilo se mi totiž dolézt si s 6 topy v kvalifikaci pro vítězství mládežnické kategorie a jako bonus postoupit do finále ze třetího místa mezi dospělými. Tam se mi už první boulder zdál nelezitelný, ale nakonec tahle kolmička pustila druhým pokusem, a to mi zajistilo moje 4. místo. Potom top už nepadl, aspoň ne ode mě. Ale Verča Šimková a Peťa Růžičková ukázaly, že všechno jde.

Šimon a Štěpán se taky soustředí hlavně na lano a obtížnost, takže jak to viděli oni?

"My jsme si to taky ohromně užili i přesto, že bouldery nejsou v našem tréninku středem pozornosti. Byl to náš první závod českého poháru v boulderingu, a proto jsme nečekali žádné dobré umístění.  Každopádně to byla cenná zkušenost a zpestření tréninku, náš hlavní cíl stále zůstává na laně."

Závodu se zúčastnila i Adélka Bodanská.

Co je důležité, zase jsem si to užila (a snad nejsem sama), boudery opravdu začínají být víc a víc hravé a zábavné! Jediná nepříjemnost bylo velké teplo, ale byli jsme na tom všichni stejně. Já jsem však tolik prolezené konečky neměla ještě nikdy.

Sérii závodů na obtížnost zahájí Český pohár za týden v Ostravě, tam bude mít Vertikon četnější zastoupení. Tak teď už jen doladit formu…

Lenka Slezáková

Projekt podporuje