Výukové kurzy na skalách

SKALNÍ STARTER

Pro koho je určený:

Tento kurz je určený především absolventům našeho kurzu na umělé stěně STARTERU. Není to však nezbytnou podmínkou, rádi uvítáme i lezce, kteří získali lezecké dovednosti jinde. Důležitá je tedy především jistota v základních úkonech (navázání na lano, základní lezecké návyky, jištění a práce s lanem). Počítá se s tím, že u většiny účastníků půjde o první zkušenost s lezením na skalách, nikoliv první lezeckou zkušenost vůbec. Kurz je vhodný i pro děti od 10-ti let, které budou doprovázet rodiče.

Cílem kurzu je naučit se základům lezení potřebných pro samostatný pohyb na skalách.

Co Vás naučíme:

Základní lezecké dovednosti, které účastníci získali například na umělé stěně, rozšíříme o dovednosti, bez kterých se neobejdou při lezení na skalách. Naučíte se tedy lézt na skalách, jistit a používat další jistící pomůcky, pracovat na jistícím stanovišti - štandu, slaňovat, orientovat se ve skalním terénu a v lezeckém průvodci.

Organizace kurzu:

  • Trvání programu: 6-8 hod
  • Kde: okolní cvičné skály (Lukov, Držková, Lačnovské skály)
  • Počet osob: 1 - 6 (včetně dětí)
  • Termín: dle dohody
Cena akce:
  Individuální 2 - 3 osoby 4 - 6 osoby
Dospělí 2 500,- Kč 1 400,- Kč/os. 1 100,- Kč/os.
Děti do 15 let 1 900,- Kč 1 100,- Kč/os. 900,- Kč/os.

Cena zahrnuje instruktory, zapůjčení kompletního lezeckého vybavení včetně lezecké obuvi (velikost obuvi si předem vyzkoušíte v půjčovně v našem Lezeckém centru Vertikon), nezahrnuje dopravu.

 

Projekt podporuje