Skvělé výkony Vertikon teamu na Evropském poháru mládeže - Imst 2017

Photo by Monika Brkalová

Prvního letošního závodu Evropského poháru mládeže, který se 27. – 28. 5. konal v rakouském Imstu, se zúčastnilo 22 juniorských reprezentantů České republiky a mezi nimi čtyři zástupci Vertikonu – Lenka Slezáková a Šimon Potůček v kategoriích A a Nikola Králíková s Ondrou Slezákem v mladších kategoriích B. Pro Nikolu a Ondru to byl jejich první start na velké mezinárodní soutěži.

Začněme slečnami. Lenka předvedla solidní výkon v obou kvalifikačních cestách, když v první kvalifikaci končila na průběžném 14. místě a v druhé kvaldě na místě 10. Celkově to stačilo na hezké 13. místo v konkurenci 42 závodnic, ze kterého bylo finále na dohled. Zvláště v  první kvalifikační cestě mohlo přát Lence více štěstí, ale to si určitě říká každý. Zato její rady byly cenné pro Ondru, jehož kategorie lezla tutéž cestu později jako druhou kvaldu po mírných úpravách.

Nikča bojovala mezi 48 startujícími. První kvalifikační cesta ji pustila hodně vysoko a umístila se na 26. příčce. Ve druhé kvaldě se ji nepodařilo dobře vyřešit boulderový krok v první třetině cesty a znamenalo pro ní konečnou 35. pozici. Získané zkušenosti se určitě podaří zúročit na dalších závodech.

Šimon do obou kvalifikačních cest nastupoval svižně a lezl lehce. První kvalda vedla zpočátku po oblinách, poté následovaly malé chyty a struktury. Silový fix z obliny a dynamický přesah do malé řezky se Šímovi nezdařil, chyběla lepší trefa, ale podobně dopadla řada závodníků. Ve druhé kvaldě Šimon lezl vysoko, ale zastavilo ho zaváhání při zakládání patičky. Šimon se svým umístěním na 30. pozici z 56 závodníků byl nejúspěšnějších českým reprezentantem v kategorii A. Síla i technika je, chce to trochu doladit hlavu zkušenostmi.

Účastník nejmladší kategorie B chlapců Ondra se stal nejúspěšnějším závodníkem celé české výpravy. Podařilo se mu přepnout do „závodního“ duševního i fyzického stavu, při lezení kvalifikačních cest se vyvaroval chyb a postoupil do finále z děleného 6. až 8. místa mezi 49 závodníky. Finálovku opět zvládl skvěle a vyspělým stylem se vydrápal tak vysoko, že mu to vyneslo bramborové 4. místo. Překvapil všechny včetně sebe a doufáme, že se mu podobné výkony budou dařit i v dalších závodech.

Chci ocenit zabezpečení ze strany Tomáše Bintera, Saši Gendové, Elišky Karešové a Davida Urbáška coby organizátorů za ČHS. Celkově pohodovou atmosféru vytvořili všichni závodníci a jejich dospělý doprovod, kdy se všichni navzájem podporovali. Rovněž je třeba poděkovat Monice Brkalové za parádní fotky.

Jirka Slezák

 

Další informace včetně celkových výsledků:

Photo by Monika Brkalová
Photo by Monika Brkalová

Projekt podporuje