2. kolo Rock Point Českého poháru v boulderingu, Trojhalí-Karolina, Ostrava

V sobotu a neděli  6.-7. 5. se konalo 2. kolo Českého poháru v boulderingu v Ostravě, který byl zároveň druhým nominačním závodem do reprezentace ČR. V sobotu proběhl závod v kategoriích B, A, J a dospělých a v neděli pokračoval kategoriemi U8, U10, U12 a U14. Závod byl zpestřen závodícím Adamem Ondrou a také jeho sobotní večerní přednáškou o výstupu na El Capa cestou Dawn wall.

Za Vertikon tentokrát startovali Ondra Slezák(kategorie B), Lenka Slezáková (kategorie A), Jakub Struška (kategorie U14) a v nejmladší kategorii U8 také Adéla Bodanská

Sobota:

Pro Lenku a Ondru Slezákovi je bouldering spíše jen doplněk k závodům na obtížnost, ale protože je pro ně Ostrava za rohem rozhodli se, že vyrazí taky. Ondra si zatím závodění v boulderech zkusil pouze na VAMOSu a Český pohár tak pro něj byl první větší boulderingový závod.

Ondra se s tím ovšem nepáral, do většiny cest nalezl stylem OS, za půl hodiny měl nasázeno osm topů ve všech osmi cestách a šel radit kamarádům. Ondrův výkon stačil na 2. místo za Jáchymem Cinkem, který využil celý čas, cesty si takticky nechal předlézt a dal o jeden pokus méně. Na třetím místě skončil Jan Vopat.

Lenka startovala v kategorii A, která se již leze společně s dospělými. V 8 kvalifikačních cestách se jí podařilo topovat v 5 cestách (5t7 7z7), což stačilo na 3. místo v kategorii A za Janou Ondřejovou (5t6 6z6) a Eliškou Adamovskou (6t7 8z13).

Zároveň se Lenka tímto výkonem kvalifikovala do finále dospělých, a to ze 6. místa. Ve finále ji jeden top unikl o vlásek a celkový výkon tak stačil na konečné 5. místo mezi dospělými.

Kategorii mužů suverénně vyhrál Adam Ondra a mezi ženami zářila Eliška Adamovská, která je zjevně ve skvělé formě.

Neděle:

V něděli začínala v nejmladší kategorii Adéla Bodanská, která teprve sbírá první závodní zkušenosti a dařilo se jí výborně. Oproti závodu v Pardubicích z konce března byli tentokrát bouldery o poznání lehčí, takže se jí podařilo během 25 min přelézt všech 8 boulderů na první pokus. Stejný výsledek dosáhla také Anna Lichá z TendonBloku a ani superfinálové bouldery tyto závodnice nerozřadili, takže skončili obě shodně na 1-2. místě. Na třetím místě skončila polská závodnice Zuzana Poreba, která na plný počet topů potřebovala jen o dva pokusy více.

Poslední ze zástupců Vertikon teamu nastoupil do závodu v kategorii U14 Kuba Struška. Bouldery byly už od pohledu těžké a tak nás zajímalo, jak se s tím Kuba popasuje.  Kuba skvěle zabojoval a se dvěma topy a šesti zónami (2t2 6z12) to stačilo nakonec na pěkné 5. místo.

 

Celkové výsledky dospělých jsou zde: http://dospeli.boulderzavody.cz/cs/vysledky

                                                             http://deti.boulderzavody.cz/cs/vysledky

 

Jirka Slezák

 

FOTO by: www.stanislavmitac.com
FOTO by: www.stanislavmitac.com

Projekt podporuje