Mistrovství Evropy Juniorů (obtížnost, rychlost) - Perm (RUS) 2017

28.9. – 1.10.2017

Minulý týden jsme se zúčastnili Mistrovství Evropy v lezení na obtížnost v Ruském Permu. Jednalo se o finálový závod Evropského poháru. Pro nás to byl jeden z vrcholů letošní sezóny a jeho náročnost byla znásobená vzdáleností, kterou jsme kvůli tomuto závodu museli absolvovat. 

 Letěli jsme přes tři časová pásma, ale naštěstí jsme měli první den na to, abychom se s těmito změnami srovnali. Město Perm leží na samé hranici evropské části Ruska a kolem se rozprostírá nekonečná tundra.

Organizátoři připravili kvalitní, vysokou, hodně převislou stěnu a obtížné cesty, jejichž autorem byl známý český „stavěč“ Honza Zbranek.  Jeho cesty se nám líbily, i když byly hodně náročné.

První kvalifikace se nám povedla a průběžné umístění bylo – Šimon 14. místo a Štěpán 22. místo. Ve druhé cestě jsme se trošku potrápili, ale i tak jsme byli na konci prvního dne se svým výsledkem spokojení.

Druhý den nás oba čekalo naše první evropské semifinále. Byly to nervy, ale zadařilo se! Oba jsme zalezli svoje maximum a celkově jsme skončili na 15. (Šimon) a 19. (Štěpán) místě. Tento výsledek nás posunul i v rámci evropského poháru do první čtyřicítky v celkovém bodování. Po závodech jsme navíc měli možnost vyzkoušet si všechny finálové cesty, což považujeme za veliký přínos. Celkově byly závody v Permu velice povedené,  dlouhá a náročná cesta se nám vyplatila. Už teď se těšíme na Mistrovství republiky, které bude na konci října na pražském Zličíně.

Šimon a Štěpán Potůčkovi 

Projekt podporuje